Zasady umieszcza świadectw

Napisz tutaj co dobrego Bóg uczynił dla Ciebie na naszych spotkaniach

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maciej Porcz
Administrator i Członek Wspólnoty
Kontakt:

Zasady umieszcza świadectw

Post autor: Maciej Porcz » 27 kwie 2018, 05:34

Kochani, jesteśmy na forum wspólnoty MiMJ i rzeczy, które się tu pojawiają w dużym stopniu powinny być związane ze wspólnotą i jej działalnością. Rozumiemy, że jest wiele pięknych świadectw, jednak prosimy aby były one związane z MiMJ. Nie ma przeszkód aby podawać świadectwa innych osób, ale dobrze było by, abyśmy taką osobę znali, aby przekaz był jak najbardziej prawdziwy i jasny.

Często pojawiają się "świadectwa" kapłanów, duchowieństwa lecz bardzie są one katechezą, kazaniem lub nauką, którą dany kapłan gdzieś wygłosił, niż właśnie świadectwem. Dział "Nauka z mocą" został usunięty do odwołania z bardzo ważnych powodów i nie możemy tego omijać wstawiając naukę w dziale świadectwa.

Dziękujemy Kochani za zaangażowanie we wspólne funkcjonowanie forum i za modlitwy.
Bóg zapłać
Maciek :)

Awatar użytkownika
Stanisław
Kontakt:

Re: Zasady umieszcza świadectw

Post autor: Stanisław » 31 mar 2019, 23:43

Już rozumiem, dlaczego mój post: Manifest Wiary
[link usunięty]
Gerhard Kardynał Müller Prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012-2017

się nie ukazał. Wielka szkoda. Szkoda też, że nikt mi nie podał powodu, dla którego tak się stało, bo chyba wypadało by to zrobić, choćby w Powiadomieniach. JAkoś nie wpadłem na to, że tutaj znajdę takowe wyjaśnienie, nic na to nie wskazywało, żeby go tutaj szukać, funkcja Powiadomienia jest najwłaściwszym do tego miejscem
Maciej Porcz pisze:
27 kwie 2018, 05:34
Kochani, jesteśmy na forum wspólnoty MiMJ i rzeczy, które się tu pojawiają w dużym stopniu powinny być związane ze wspólnotą i jej działalnością. ........
Racja. W dużym stopniu, nie znaczy w pełnym, całym stopniu. Nie żyjemy wszak sami na tym świecie jak na bezludnej wyspie. Świadectwami innych osób z poza MIMJ też możemy się ubogacać, czyż nie ???

Maciej Porcz pisze:
Kochani, jesteśmy na forum wspólnoty MiMJ i rzeczy, które się tu pojawiają w dużym stopniu powinny być związane ze wspólnotą i jej działalnością. Rozumiemy, że jest wiele pięknych świadectw, jednak prosimy aby były one związane z MiMJ. Nie ma przeszkód aby podawać świadectwa innych osób,
ale dobrze było by, abyśmy taką osobę znali, aby przekaz był jak najbardziej prawdziwy i jasny.
....
nie rozumiem. To, że kogoś znam, wcale nie autoryzuje jego relacji czy świadectwa wiary oraz nie powoduje, że czyjeś świadectwo z tego tylko powodu automatycznie staje się prawdziwe i jasne. Tak więc ten argument o podawaniu świadectw tylko tych osób, które znamy, zupełnie do mnie nie przemawia. A do Was?
Ileż to razy zawiodłem się na osobie, którą, jak mi zdawało, dobrze znałem, była także osobą, jak sądziłem, silnej wiary, więc chyba nie jeden z Was też tak miał, prawda?

Co do tych przeszkód. Jednak są, czego dowodem jest zablokowanie mojego postu o świadectwie wiary Gerharda Kardynała Müllera, świadectwa na OBECNE CZASY NIEZWYKLE WAŻNEGO, gdy relatywizm moralny i wpływy protestanckie są coraz silniejsze w KK a powrót do korzeni naszej wiary staje się tak ważny.

Maciej Porcz pisze:
.......

Często pojawiają się "świadectwa" kapłanów, duchowieństwa lecz bardzie są one katechezą, kazaniem lub nauką, którą dany kapłan gdzieś wygłosił, niż właśnie świadectwem. Dział "Nauka z mocą" został usunięty do odwołania z bardzo ważnych powodów i nie możemy tego omijać wstawiając naukę w dziale świadectwa.
........
Chętnie bym poznał owe tajemnicze "bardzo ważne powody" i chyba nie tylko ja. Czy jest to możliwe?

Z pozdrowieniami i błogosławieństwem
PS - zapisuję u siebie ten post na wypadek, gdyby się nie ukazał, ....... :| bo obawiam się, że bez moderacji tych moich kilku uwag się nie obejdzie :|

Awatar użytkownika
Maciej Porcz
Administrator i Członek Wspólnoty
Kontakt:

Re: Zasady umieszcza świadectw

Post autor: Maciej Porcz » 02 kwie 2019, 00:30

Wielka szkoda. Szkoda też, że nikt mi nie podał powodu, dla którego tak się stało, bo chyba wypadało by to zrobić, choćby w Powiadomieniach.
Przyjacielu, jeśli powód był by błahy lub nieuregulowany, to pewnie bym napisał, w tym przypadku jest oczywisty i zasadniczy - opisany w zasadach tego działu, więc nie ma sensu dodatkowo podawać powodu.

W dużym stopniu, nie znaczy w pełnym, całym stopniu. Nie żyjemy wszak sami na tym świecie jak na bezludnej wyspie. Świadectwami innych osób z poza MIMJ też możemy się ubogacać, czyż nie ???
Nie prowadzimy serwisu informacyjnego tylko forum naszej wspólnoty. I tak jak na stronach innych wspólnoto podaje się świadectwa z nimi związane lub na rekolekcjach świadectwa związane z tymi konkretnymi rekolekcjami, etc, tak i tu świadectwa muszą dotyczyć działania Boga na naszych spotkaniach i przez naszą Wspólnotę.
Bez wątpienia jest wiele pięknych świadectwa, ale osoby, które tu zaglądają nie szukają treści, które mogą znaleźć na 10 czy 100 innych stronach, tylko szukają i badają co dzieje się u nas.

nie rozumiem. To, że kogoś znam, wcale nie autoryzuje jego relacji czy świadectwa wiary oraz nie powoduje, że czyjeś świadectwo z tego tylko powodu automatycznie staje się prawdziwe i jasne. Tak więc ten argument o podawaniu świadectw tylko tych osób, które znamy, zupełnie do mnie nie przemawia. A do Was?
Ileż to razy zawiodłem się na osobie, którą, jak mi zdawało, dobrze znałem, była także osobą, jak sądziłem, silnej wiary, więc chyba nie jeden z Was też tak miał, prawda?
Chodzi o osoby, które z różnych przyczyn nie mogą same napisać tu świadectwa. Druga sprawa, że chodzi o sytuacje, kiedy mamy pewność prawdziwości świadectwa, a nie o sytuacje, kiedy spotykamy przypadkowego przechodnia i wierzymy na każde jego słowo. Z resztą sam umieszczałęś świadectwa osób, których nie znasz, więc pisanie "Tak więc ten argument o podawaniu świadectw tylko tych osób, które znamy, zupełnie do mnie nie przemawia. A do Was?" - jest mocno nie na miejscu. Ta wypowiedź to jest prowokacja.

Co do tych przeszkód. Jednak są, czego dowodem jest zablokowanie mojego postu o świadectwie wiary Gerharda Kardynała Müllera
Sęk w tym, że to nie jest świadectwo i w tym dziale nie ma na to miejsca. Od tego jest dział "Katechezy i Konferencje", tam można umieszczać nauki. Przeniosłem tam już dwa inne Twoje wpisy. Czy nie wystarczy?

(...)gdy relatywizm moralny i wpływy protestanckie są coraz silniejsze w KK a powrót do korzeni naszej wiary staje się tak ważny.
W Kościele Katolickim nie ma ani relatywizmu moralnego, ani Kościół się nie protestantyzuje. Z Kościołem jest wszystko w porządku i nie pozwolę, aby na tym forum pojawiała się taka retoryka, tak samo nie pozwolę na głoszenie enigmatycznego powrotu Kościoła do korzeni. Kościół idzie bardzo dobrą drogą, kierowany przez Chrystusa i z pomocą Matki Maryi. Nie ma powodu, aby głosić inne poglądy.

Chętnie bym poznał owe tajemnicze "bardzo ważne powody" i chyba nie tylko ja. Czy jest to możliwe?
Ponieważ wstawiane były samopas różne nauki wprowadzające więcej zamętu niż korzyści. I mów przyjacielu za siebie, bo od nikogo innego zastrzeżeń nie słyszałem, zatem nie pisz "i nie tylko ja". Napisz "... i chyba tylko Ja".

PS - zapisuję u siebie ten post na wypadek, gdyby się nie ukazał, ....... :| bo obawiam się, że bez moderacji tych moich kilku uwag się nie obejdzie :|
Bo nie powinien się ukazać, nie muszę się tłumaczyć z wprowadzanych zasad, takie są i już. Tak samo jak nie powinienem odpowiadać na takie zaczepki, bo to jest prowokacja, zakładanie z góry złej woli. Jednak się ukazuje, tylko ze względu na Ciebie.

Błogosławię z serca :)

ODPOWIEDZ